İçeriğe geç

Goaltycoon

goaltycoon

Goaltycoon oyun oynayarak para kazanma sitelerinden biridir. 4 yıldır aktif olan bir sitedir. O zamandan beri ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapmaktadır. Goaltycoon futbol menajerlik oyunudur. Top eleven ın para kazandıran versiyonu. Şuan yeni sezona başladı. Bende şimdi başladım yeni öğreniyorum sizde refimden üye olursanız beraber en dipten başlayıp yukarı çıkarız. Her ülke takımı kendi liglerinde yapıyor. Yani Türkler Türklerle, Almanlar Almanlarla. Herkes kendi ülke liglerinde oynuyor. Ayrıca ülke kupası ve şampiyonlar ligi kupası bulunmakta. Biz bu 3 kulvardan para kazanacağız. Buna ilaveten seyirci gelirleri oyuncu alım satımlarından da para kazanacağız. Şimdi detaylara geçelim.

İlk önce nerelerden para kazanacağımızı alt alta başlık olarak yazalım sonra detayına geçeceğim.

 1. Ligde elde ettiğiniz başarı
 2. Kupada elde ettiğiniz başarı
 3. Şampiyonlar liginde elde ettiğiniz başarı
 4. Ligde kazandığınız maç için bonus
 5. Seyirci geliri
 6. Genç oyuncu al-geliştir-sat

Detaylarına inmeden önce. Goaltycoon da 3 çeşit para birimi vardır. Bunlar Euro altın ve ülke para birimidir. (Bizimki try olarak geçer) Euro yu hesabımıza çekebiliriz. Altın ve ülke para birimini euro ya çevirip çekebilirsiniz. Yazının devamında bunu nasıl yapacağınızı açıklayacağım. Başlamadan önce Goaltycoon da vergi vardır. Kazançlarınızdan %40 vergi kesilir. Aşağıda vereceğim sayılardan %40 kesip hesaplayınız. Bu vergiler niye kesiliyor derseniz aşağıda göstereceğim bonusları size dağıtmak için. Yani bu verdiğiniz vergileri yine siz alıyorsunuz. Şimdi yukarıdaki altı maddeyi detaylandıralım.

 • Ligde elde ettiğiniz başarı

Bizim ülke liginde 7 lig bulunmaktadır. Biz başlangıçta 7 inci ligde başlayacağız yani en alt ligde. Birinci sırada bitirirseniz 8,074 try alacaksınız buda yaklaşık 0.14 euro. Oldukça düşük gibi gelse de şuan en alt ligdesiniz. Eğer birinci ligde olsaydınız 150 euro kazanacaktınız. Ligde üst sıralara çıktıkça alacağınız ödül katlanarak artacak.

goaltycoon lig kazançları
 • Kupada elde ettiğiniz başarı

Kupaya herkes katılabilir. Kupanında kazançları şu şekilde

goaltycoon kupa kazançları

Finale kadar çıkıp kazanırsanız toplamda 25 euro ya kadar kazanma imkanınız var. Burada ayrıca kaybeden takıma para veriliyor. Kaybetsenizde kazananın %70 oranında sizde para kazanıyorsunuz.

 • Şampiyonlar liginde elde ettiğiniz başarı

Buraya liglerinde başarı elde etmişler anca gidebiliyor. Ödüller direk gold olarak verilecek. Şampiyonlar liginin kazançları diğer yerlere oldukça yüksek.

goaltycoon şampiyonlar ligi kazançları

Eğer şampiyonlar ligini kazanırsanız elinize toplamda 627 euro(2436 lira) geçecek. Gerçek hayatta olduğu gibi burada da kazançlar çok yüksek.

 • Ligde kazandığınız maç için bonus

Bu sadece ülke liglerinde geçerlidir. Yedinci ligden birinci lige çıkarken bonuslarda artar.

goaltycoon galibiyet kazançları

Ligde 30 maç oynanmaktadır. 30 lig maçınızıda kazandınız diyelim. 7. inci ligde 0.079 euro 1. inci ligde 10 euro kazanırsınız.

 • Seyirci geliri

Başlangıçta 1000 kişilik bir stadyum kapasitesi olur. Bunu 100,000 kişiye kadar çıkartabilirsiniz. Stadyumunuzda 3 çeşit oturma yeri vardır. Bunlar sandalye, koltuk ve ıp bölümüdür. Bunlarda seyircilerden alacağınız parada değişik. Sandalyede 2, koltukta 6 ve vip bölümde 10 try alırsınız maç başı.

Vip bölümden 1 yer alıyorsanız koltuktan 3 sandalyeden 6 yer alabilirsiniz. Oran bu şekildedir. Yani 100,000 kişilik yerin 10 bini vip, 30 bini koltuk ve 60 bin kişilik yeri sandalye olmalıdır.

Hesap yapacak olursak 100,000 kişilik stadyumda sadece lig maçlarını ele alırsak 15 maç kendi sahanızda olacak. Buda 15 maçtan 92 euro seyirci gelir demek. Buna kupa ve şampiyonlar liginde ki maçları da eklerseniz kazancınız çok daha fazla olacaktır.

Tabi bilet fiyatlarını arttırabilirsiniz ama bu popülaritenizin düşmesine neden olur. Buda daha az seyirci demek onun için tavsiye etmem. Popülarite ne demek yazının devamında anlatacağım.

 • Genç oyuncu al-geliştir-sat

Genç oyunculara markets>buy youths kısmından ulaşılabilir. Gelen oyuncular 13-15 yaş arası olur. Bunları antrenman da geliştirip satabilirsiniz.

goaltycoon genç oyuncu al

Oyuncular altınla alınır. Yıldız ne kadar fazlaysa o kadar pahalı ve gelişimi fazla olur. Goaltycoon da kazançlar bu şekilde. Şimdi de bina yükseltmeleri nasıl olur antrenman nasıl yapılır taktikler nasıl seçilir gibi konuları anlatayım.

Sitenin genel görünümüne bakalım oradan anlatacağım nereye nasıl gidilir.

goaltycoon genel görünüm
 1. Takımınızın gücü
 2. Takımınızın popülaritesi. Neden önemli çünkü popülaritenin yüksek olması daha fazla taraftar demek daha fazla taraftar daha çok para demek. O yüzden düşürmemeye bakın popülaritenizi.
 3. Hesabınızdaki euro-gold-try miktarı
 4. Binalarınızın kaç yıldız olduğu gösterir. Ayrıca üzerilerine tıklayarak gerekli yerlere gidilebilir.
 5. Üst kısmı sıradaki maçınız gösterir. Alt kısım son yaptığınız maç. Kaan5322 olan benim.
 6. Lig puan durumu. Liglerinde ilk 2 ye girenler üst lige çıkar. Son 4 takım alt lige düşer.
 7. Stadyum. 100 bin kişilik yere çıkabilir. Ne kadar yüksek kişi o kadar para demek.
 8. Oyuncuların antrenman alanı. Ne kadar yükseltirseniz O kadar hızlı gelişir oyuncularınız.
 9. Admin yeri. Burada gelir giderlerinize bakarsınız. Ayrıca seviyeyi arttırırsanız o kadar çok günde popülaritenizi arttırır.
 10. Restaurant. Oyuncularınıza enerji verir.goaltycoonSoldaki yemek sağdaki enerji içecekleri. Yemekler günde iki kez otomatik olarak verilir. Enerji içecekleri siz ne zaman isterseniz hatta maç esnasında dahil verebilirsiniz. Solda select to feed the youths from your team yazan yere tıklarsanız genç oyuncularınız varsa onlarıda beslersiniz. Select to feed the rest of your team yazan yere de tıklarsanız kadro dışı oyuncularda beslenir. Enerjinin önemini yazının devamında bulabilirsiniz.
 11. Hotel. Oyuncularınız dinlenir ve enerji kazanır ne kadar yüksek seviye o kadar çok enerji verir.
 12. Taraftar. Buradan bilet fiyatlarını arttırabilirsiniz.
 13. Hastane. Seviyesi ne kadar çok olursa sakatlarınız o kadar çabuk iyileşir.
 14. Otopark. Seviyesi ne kadar çoksa o kadar fazla taraftar gelir.
 15. Burada size günlük 1000 try bonus verir. Her gün giriş yapıp alabilirsiniz.

Transfer işlerini nasıl yapacağız diye sorarsanız eğer markets>transfers sırasını takip edin. İstediğiniz kriterde oyuncu arayabilirsiniz. Yalnız unutmadan transfer yapabilmek için bir kereye mahsus 10 euro vermeniz lazım. O zaman oyuncu alıp-satabilirsiniz.

goaltycoon futbolcu transferi

Takıma antrenman nasıl yaptırılır? Team>trainig sırasını takip edin. Size ilk başta 20 oyuncu ve 2 antrenör verirler.

goaltycoon antrenman

Oyuncuların mevkilerine göre dizimi yapın. Antrenör hangi mevkinin uzmanıysa onlarıda yerleştirin. Başka bir şey yapmanıza gerek yok her gün saat 12 gibi kendiliğinden antrenman yaparlar. Antrenör de satın alabilirsiniz ama ona gerek yok çünkü oyuncularınız emekli olunca sizde antrenör olarak işe başlar.

Futbolcuların emekli olma yaşı;

 • Forvet– 35 yıl
 • Orta saha– 36 yıl
 • Defans– 38 yıl
 • Kaleci – 40 yıl

Team>tactics kısmını izleyerek takım taktiğini ayarlayabilirsiniz.

goaltycoon taktik

Futboluların üzerindeki 100-75-63 sayıları dikkatinizi çekmiştir. Bunlar şuan bulundukları mevkilerine uyumluluklarını gösterir. Bunları 100 yapmaya bakın çünkü atıyorum futbolcu 50 gücünde mi eğer doğru mevkide oynamazsa bu gücün %75 veya 63 ünü gösterir. 50 yerine 37-31 gibi. Oyuncuların her maç ve antrenman da enerjisi düşer buda gücünü indirir. İlk başlarda önemli olmasada lig seviyesi yükseldikçe çok önemli olacak. Futbolcu enerjileri için otel seviyesini yükseltin ayrıca restaurant tan yemek yedirin. Size bir örnek vereyim.

goaltycoon

Kalecim 13.24 gücünde ama maçta 7.74 gücünde oynuyor. çünkü enerjisi %7 kalmış. Bu yüzden 13.24 gücün %58 efektif şekilde oynuyor. Ayrıca moral ve form larını yüksek tutun yoksa futbolcunun gücü daha da düşer.

Form nasıl yükseltilir. ilk 11 de oynatarak yedek 5 oyuncununda formu artar ama kadro dışı bıraktıklarınızın formu düşer.

Moral maç kazandığınızda ve futbolcular gol attıklarında golü atan futbolcunun morali artar. Üst üste 3 maç kazanırsanız tüm oyuncuların morali 20 artar.

Binalar gün geçtikçe eskimeye başlar ve tamiratı gerekir. Bunun belirli malzemeler vardır onlarla ve altın ile binanızı tamir edebilirsiniz. Tamir etmezseniz eğer binalardan alacağınız verim düşer. Diyelim ki antrenman binası eskimeye başladı oyuncularınız eğer antrenman da atıyorum 10 deneyim kazanıyorsa artık 5 kazanacak. O yüzden bina tamirlerini ihmal etmeyin. Binalarınızı tamir etmeden bina yükseltmeleri yapamazsınız.

Şu ana kadar yemek dedik enerji içeceği dedik bina tamirleri için malzeme gerek dedik peki bunları nereden alacağız.

Markets>local market kısmını takip edin.

goaltycoon

Product kısmından fooda gelin. Düşük-orta-yüksek kalitede yemekler var. Hepsinin fiyatı farklı. 0.2-0.6-0.99 euro olarak değişir. buy kısmına ne kadar alacaksanız yazın. Yalnız her 1 miktar 200 kişiliğe denk geliyor. Kutucuğa 1 yazınca 200 yemek verecek bunu unutmayın. Düşük-orta-yüksek kalite yemek arasında ne fark var derseniz enerji farkı var. Sırasıyla 10-30-60 enerji verirler. Enerji içeceğinide aynı şekilde alabilirsiniz.

Raw materials kısmından bina tamiri yapmak için gerekli olan malzemeleri alırsınız.

goaltycoon

Transportation kısmı şuan kullanılmıyor. Stadium elements yazan yerden sandalye-koltuk-vip alabiyorsunuz.

goaltycoon

Bunları almakla bitmiyor. Bunları aldıktan sonra ana ekrandan stadyuma tıklayın.

goaltycoon

Aldığınız sandalye-koltuk-vipi eklemek için önce sağ alt taraftan repair kısmından tamir edin. Sonra sol alt tarafta install yazan yerden ekleyin.

Not: Şifre oluştururken her karakterden şifrenizde olsun. Olmazsa site üye olamıyorsunuz. örnek; 12345aB$

Şuan için anlatacaklarım bu kadar. Sizde internetten oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

ÜYELİK LİNKİ

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

5 Yorum

 1. kuasar kuasar

  telefondan girince Amerika olarak çıkmakta değişmiyor. Bir bilgisayardan girin o zaman Türkiyeyi seçebilirsiniz.

 2. mustafa mustafa

  kardeşim 2 hesap açtım erişim engeli diyor 24 saate aktif olacak diyor nedden

  • kuasar kuasar

   iki hesap açmak yasak. aktif olduktan sonra bir tanesini kullanın yoksa kalıcı ban yersiniz.

 3. tamer tamer

  e postadan hesabını etkinleştirin diyor ama e posta gelmedi nasıl yapıcam

  • kuasar kuasar

   gmail dışındakilerde sorun çıkıyor. Gmail hesabın varsa onu kullan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir