İçeriğe geç

Hızlı Para Kazanma Yolları

hızlı para kazanma yolları

Hızlı ve kolay yoldan para kazanmak herkesin kurduğu hayaldir. Kim zengin olmak istemez ki zaten ben mesela forbes in açıkladığı en zengin insanlarda ilk 100 kişi arasında görmek isterim kendimi. 🙂 Milyon dolarların olmasını kim istemez. Eğer milli piyangoyu tutturamadı iseniz her alanda olduğu gibi her şeyin bir bedeli vardır. Bizde sizler için birbirinden ilginç para kazanma yöntemlerini araştırdık.

Arabanıza reklam almak

arabaya reklam almak
Yolda yukarıdaki fotoğrafa benzer hiç araba gördünüz mü? Aklınıza direk şirket arabası olduğu gelir. Gördüğünüz araçların çoğunluğu sıradan kişilerin arabası. Arabasına reklam almıştır bunun için ödeme yapan çok şirket var. Firma bulunduğunuz bölgeye bağlı değişmekle beraber 500-600 lira arası ödeme yapar. Tek yapmanız gereken bu reklam olanağını sağlayan firmaların sitelerinden üye olmak. Eğer arabanızla düzenli olarak seyahat ediyorsanız kaçırılmayacak bir fırsat. Reklamların arabanıza hiç bir zararı bulunmamakta.

Satış temsilciliği – Katalogla Satış Yapan Firmalar

satış temsilciliği

Satış programları aracılığıyla satış yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için tek bir özelliğinizin olması lazım oda ikna kabiliyeti. Doğrudan satış derneğinin açıklamasına göre Türkiye de doğrudan satış yapan bağımsız kişi sayısının yaklaşık 1 milyon kişi ve yıllık cironun da 1 milyar lira olduğu açıklandı.

Türkiye’de kozmetik, kişisel bakım, beslenme destek ürünleri, iç giyim gibi sektörlerde doğrudan satış yapılıyor. Ev kadınları ve ek iş yapmak isteyenler tercih etmekte. Katılabilmek için 18 yaşını doldurmak yeterli. Kişinin tecrübesine bakılmamakta. Firma zaten kendi eğitimini kendi vermekte. Katalogla satış yapan firmalar Forivia, Avrupa Networking, Piaff Networking ve Modelllife firmaları sitelerini ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

Fotoğraf Satarak Para Kazanma

fotoğraf satarak para kazanma

Fotoğraf satarak kazanmakla için elbette fotoğrafçılığa bir ilginiz ve yeteneğinizin olması lazım. ShutterStock, iStockPhoto, Fotolia, BigStockPhoto ve DepositPhotos gibi sitelerde ilgi duyduğunuz alan ile ilgili fotoğraflar satarak para kazanabilirsiniz.

Daha hızlı para kazanmayı amaçlıyorsanız bu siteleri tercih etmek yerine düğün ve doğum günü gibi yerlere katılabilirsiniz. Lakin yukarıda verdiğim sitelerden sabır edip uğraşıp bir kitleye ulaşırsanız çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Evinizdeki Odaları Kiralama

evinizdeki odaları kiralama

Benim gibi tek başına kalıp bide üzerine 3 odalı bir eviniz varsa 🙂 tek odasını kiraya verebilirsiniz. Bulunduğunuz il ve bölgeye bağlı olarak ve sunduğun kaliteye göre fiyatlar 2000 liraya kadar çıkabilir. Airbnb adlı sitede evinizin bir odasını ilan verebilirsiniz.

Airbnb misafirden %10 ve ev sahibinden %3 yönetim ücreti alır. Ek hizmetler sunarak fiyatınızı arttırabilirsiniz. Mesela yemeklerini yaparak yada arabanız varsa onu kiraya vererek gelecek olan gelirinizi arttırabilirsiniz.

Mobil uygulamalardan para kazanın

mobil uygulamalardan para kazanın

Mobil uygulamalar sayesinde para kazanabilirsiniz. Mobil uygulama pazarı 2015 yılında 70 milyar dolar iken 2021 yılında %270 büyüme ile 189 milyar dolar olması beklenmekte. Bunun için profesyonel bir programcı olmanıza gerek yok.

Artık kod yazmayı bilmeden de mobil uygulamalar yapabiliriz. Türk bir girişimci tarafından yapılan mobiroller sitesinde kendimize uygulamalar yapabiliriz. Hatta uygulamamızda reklamlar yayınlayarak para kazanabiliriz.

Nasa Araştırmaları İçin Denek Olun

nasa araştırmaları için denek olun

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Nasa insan bedeninin kas ve kemikler açısından uzaya ne kadar yatkın olduğu ile ilgili bir çalışma yaptı. 70 gün boyunca yatan kişilere 18,000 dolar verdi. Deneğin burada yapması gereken tek iş yatmasıydı.

Deneklerin fiziksel aktivite yapmalarına izin verilmez ancak televizyon izleyebilirler, kitap okuyabilirler veya bilgisayar kullanabilirler.

Udemy Gibi Sitelerde İşler Yapın

udemy

Grafik tasarımcılığı, web tasarımcılığı, youtube kullanımı, yazarlık vb. gibi işler profesyonel misiniz? Bilgileriniz paraya dönüştürme vakti geldi. Siteden ilgi alanlarınızla ilgili hangi fiyattan satışlar yapılıyor bakarak sizde ona göre bir fiyat belirlersiniz.

Udemy de 400-500 liraya kadar çıkan dersler bulunmakta. Sizde kendi ilgi alanınızla bildiğiniz bilgileri başkalarına aktararak bugünden para kazanmaya başlayın.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir