İçeriğe geç

Minergate

minergate

Minergate sitesi hem cloud mining(bulut madenciliği) yapabileceğiniz hemde bilgisayarınıza indireceğiniz program sayesinde kazım yapabileceğiniz bir internetten para kazanma sitedir. Başlamadan önce buradan bitcoin ve altcoin madenciliğinin(cloud mining) ne olduğunu okuyun. Şimdi gelelim sitede neler yapacağımıza. İlk önce sitenin genel bir görünümüne bakalım.

minergate genel görünüm
Şimdi cloud mining yazan yere tıklıyonuz.

minergate

Çıkan pencerede buy kısmına tıkladıktan sonra

minergate

Ne kadar almak istiyorsanız 20 gh/s den, 1 milyon gh/s e kadar seçiyorsunuz. 20 gh/s i 0.0027 btc ye 1 milyon gh/s i 135 btc ye alabiliyorsunuz. Burada hatırlatmak istediğim bir şey var. Bakım masrafı ve elektrik giderleri sizden düşüyor hesap yaparken bunu da katın. yukarıdaki resimde 5 btc yazan yerin altında solda “your maintenance fee per day” sizden günde ne kadar kesim yapılacağını söylüyor. Aldığınız güce göre değişiyor sizden yapacağı kesim. 25654 gh/s lik güç alırsanız sizden günde 8.4659 dolar kesinti olucak. Hatırlatmayı geçtikten sonra anlatıma devam edelim. Diyelim ki 25654 gh/s lik güç aldık. Bunun için 2 btc yatıracaz. Buy kısmına tıkladıktan sonra

minergate

Çıkan sayfada sol tarafta bilgiler yer alır. “hash power” aldığımız güç. “cost” göndermeniz gereken btc miktarı yazar. “maintenance per day” günde sizden kesilecek bakım masrafı. Bitcoinleri gönderdikten ertesi günü üretime başlayacaksınız.

Sitede “calculator” kısmına gelin. Oradan cloud mining yazan yere tıklayın.

minergate

Burada aldığımız güçle günde, haftada, ayda ne kadar bitcoin kazanacağımızı görebiliriz. Günlük sizden keseceği masrafı çıkartıp öyle gösteriyor yani sizin tekrar gözüken fiyatlardan günlük kesim masrafı çıkarma yapmanıza gerek yok. Buradan hesabınızı yapıp ona göre yatırım yaparsınız.Minergate de diğer coinleri bilgisayarınıza indireceğiniz bir programla kazabiliyorsunuz. Sitede download kısmına gelin.

minergate programını indirme

Buradan bilgisayarınızda kazım yapacaksanız “gui miner” yazan yerden indirin. Kurulumu yapıca karşınıza şöyle bir ekran çıkacak.

minergate

Buradan miner kısmına gelin

minergate

Kazabileceğiniz coinleri göreceksiniz. Ethereum, zcash, monero, bytecoin gibi coinleri kazabilirsiniz. Buradan istediğinize start deyip kazmaya başlayın.

Size bir örnek vereyim. Sadece 2 yıl önce sıradan bilgisayarla dakikada 20 bytecoin kazabiliyordunuz yani ayda 864,000 bytecoin kazabilirdiniz. Poloniex de bugün fiyatı 146 satoshiye kadar çıktı. Buda 1.26 bitcoin eder. 8540 lira eder. Bide bu bytecoin 2012 de çıktı. O zaman kazsan dakikada kim bilir ne kadar gelecekti. Bytecoin minergateprogramı sayesinde bilgisayarın cpu su ile kazılabiliyor. Bu işler sabır ister. O zaman kazsanız birşey ifade etmezdi ama sabredip biriktirince çok fazla gelir imkanı doğdu.

Bu ürettiğiniz coinleri minergate ekibinin kurduğu changelly adlı sitede bitcoin veya diğer kripto paralar arasında takas yaparak çekebilirsiniz.

Changelly yazımı okumak için tıklayın

Şuan için sadece bitcoin madenciliği açık ilerleyen zamanlarda diğer coinlerde de kazım yapmayı açabilirler. Site en güvenilirler arasında. Niye özellikle güvenilir olduklarını vurguluyorum. Çünkü site bulduğu blokları yayınlıyor. Acaba gerçekten kazım yapıyor mu kuşkusu kalmıyor insanın. Buna nereden bakıcaz derseniz. Siteden “pool stats” yazan yere gelin. Çıkan sayfada

minergate

Herhangi bir coini seçip bakabilirsiniz. Mesela fotoğrafta da gördüğünüz gibi ben eth(ethereum) yazan yere tıkladım bulduğu blokları gösteriyor. Sizde buradan kontrol edebilirsiniz.

Minergate para çekme ile ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Sizde internetten para kazanma sistemlerinden biri olan bitcoin madenciliği ile para kazanmaya başlamak için aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

ÜYELİK LİNKİ

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir