İçeriğe geç

ShapeShift

shapeshift genel görünüm

ShapeShift, maksimum düzeyde tüketici koruma ve verimlilik ile anında bitcoin ve alt coin dönüştürme sağlamak üzere Ağustos 2014’te kurulmuş bir web platformudur.

Kullanıcıların hesap oluşturması veya özel kişisel bilgi vermesi gerekmez. Bu, kullanıcıların kimlik hırsızlığından veya finansal hırsızlıktan korunmasını sağlar. İşlem yapabileceğiniz coinler arasında Bitcoin, Ethereum, zcash, Dogecoin, Monero, Ripple, Dashcoin, Litecoin ve Augur gibi bir sürü coin arasında takas yapabilirsiniz. Alt coinden Bitcoine, Bitcoinden Altcoine veya altcoinler arasında takas yapabilirsiniz. Şimdi nasıl alıp, gönderebileceğinizi gösterelim.

Yukarıdaki resimde “deposit” yazan yerde göndermek istediğiniz coini seçin. “receive” kısmında almak istediğiniz coini seçin. Sonra “quick” hızlı ve “precise” hassas diye iki kısım var. Bunlardan hızlıyı seçersek diyelim ki bitcoin gönderdik  ne kadar ether geleceğini göremeyiz. Hassas kısımda ise gönderim yapmadan istediğimiz coinden ne kadar geleceğini görebilir. Şöyle göstereyim;

“Precise” yi seçip “continue” diyoruz ve karşımıza böyle bir ekran çıkacak.

shapeshift

Bitcoin gönderip ethereum alıcaz. 1 Bitcoin göndericez diyelim. Karşılık olarak 12 küsür ethereum gelicek. “Your ether address(destination address)” yazan yere almak istediğiniz ethereum adresini yazın. “Your bitcoin refund address” yazan yere eğer aksilik çıkarsa gönderdiğiniz bitcoinleri geri alabilmek için bitcoin adresini yazın. “I agree to terms” kutucuğunu işaretleyip “start transaction” kısmına basın.

Start transaction kısmına bastıktan sonra

shapeshift

Çıkan bitcoin adresine 1 bitcoini gönderiyoruz. Bunu yapmak içinde 10 dakika süreniz var. Gönderimi yaptıktan sonra 1-2 dakika içerisinde istediğiniz coin gelecektir.

Borsalara bitcoin gönderip onu altcoine dönüştürüp çekmek ile uğraşmak yerine ShapeShift te çok kısa sürede bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hem borsalara kimlik bilgilerinizi vermekten kurtulursunuz. ShapeShifte üye olmanıza bile gerek yok

Siteye gitmek için tıklayınız

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir