İçeriğe geç

2018 Yılında Sizi Zengin Edecek 6 Kripto Para

kripto para

1 ocak 2017 yılında 1000 dolardan aldığınız bitcoini 1 ocak 2018 yılında elinizden çıkaracak olsaydınız 14.000 dolara satardınız. Tam tamına 14 kat kar elde etmiş olurdunuz sadece 1 yıl gibi kısa bir sürede. Bu akıma kapılan altcoinlerde nasibini aldı ve kripto para camiası 2017 yılında 13 milyar dolardan 800 milyar dolara çıktı. Muazzam bir artış. Bende bu yazımda size 2018 yılında bize çok iyi karlar getireceğiniz umduğumun ve benimde yatırım yaptığım kripto paraları tanıtacağım.

1- Qlink

qlink

Qlink kripto paranın hedefi Dünyanın ilk merkeziyetsiz mobil ağını oluşturmak olarak tanımlanıyor. Proje kapsamında yapılacak çalışmalar

  1. Merkeziyet siz küresel çapta bir wifi paylaşım ağı
  2. Merkeziyet siz sms sistemi.
  3. Merkeziyet siz internet altyapısı

2- Canyacoin

canyacoin

Canyacoin  proje hedefi dünyanın çeşitli yerlerindeki iş veren ve işçiyi güvenli bir platform üzerinde ücretsiz bir şekilde bir araya getirmek olarak belirtiliyor. Kendi çıkaracakları bir uygulama üzerinden ve yine kendi çıkardıkları kripto para olan canyacoin ile yapacaklar.

3- Enigma 

enigma

Enigma projesinin başlıca amacı ağda oluşturulacak akıllı kontratlarla gizliliği üst düzeye çıkarmak. Örnek vermek gerekirse sağlık ve kredi kartı gibi kişisel işlemlerde kişisel işlemlerin saklanmasında merkezi denetim noktalarını ortadan kaldırmak.

4- Neo

neo

Neo geliştirilmesine 2014 yılında başlanmış çinin ethereumu olarak bilinen kripto para birimidir. Neo transfer ederken işlem ücreti vermeniz gerekmez. Yani bir borsadan başka bir borsaya neo gönderirken “0” komisyon kesilmektedir.

5. İota

iota

Iota nesnelerin internetine yönelik faaliyet gösteren merkezsiz ve işlem ücreti olmayan bir kripto paradır. Şuan 2 dolardan işlem gören iota nın bu sene minumum 10 dolarlara çıkacağı konuşulmakta. Elimde bulunan coinler arasında en çok yatırım yaptığım kripto paradır.

6- Ethereum

ethereum

Kripto para pazarının en büyük ikinci dijital varlığı olan ethereumun toplam değer olarak bu sene içerisinde bitcoini geride bırakabileceğini konuşuluyor. Ethereumun bitcoine göre daha cazip olduğu etkenler;

Bitcoine göre 3 kat daha hızlıdır, daha az işlem maliyetine sahiptir ve en önemlisi de Ethereum ağı akıllı kontrat geliştirmeye müsait bir yapıya sahip olmasıdır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir