İçeriğe geç

Steemit – Para Kazandıran Sosyal Paylaşım Sitesi

steemit

Steemit kullanıcılarına para kazandıran sosyal ağ sitesidir. Kullanıcılar ilgi çekici içerikler paylaşarak, yorum yaparak, sistemin ürettiği ve ticareti yapılabilen Steem kripto parasını kazanırlar. Steem lerin şuan için fiyatları 3.4 dolar. Buradan detaylı olarak bakılabilir. 850 milyon dolar piyasa değeri var. Reddit, inci sözlük gibi sosyal haber sitelerine benzer bir site. Onlardan tek farkı ürettiğimiz içeriklerden para kazanıyor olmamız.

Steemit te bilmeniz gereken bir kaç terim bulunmakta. Bunlar; Steem ve steem power dır.

  • Steem

Steemit ağının temel kripto parasıdır. Birden çok kripto para değişim borsasında ve pazarlarda işlem görür. Buradan hangi borsalarda işlem gördüğüne bakabilirsiniz. Piyasa değeri, Steem’in ödediği ödül havuzunun değerini belirler.


  • Steem power

Ürettiğiniz içerikler ile ne kadar etkileşim olursa yani ne kadar çok oy alırsanız(beğenme) o kadar çok steem power artar. Steem power ın artması içeriklerinizin etkileşiminden daha çok para kazanırsınız demek oluyor. Herkes 25 steem power dan başlar. Örnek verecek olursak biri sizi oyladığında (tamamen atıyorum sayıları) 1 dolar kazanıyorsanız puanınız diyelim ki 60 oldu artık 2-3 dolar gibi para kazanırsınız.

steemit para kazanma

Yukarıdaki fotoğrafta tek bir açtıkları konuda bile ne kadar kazandıklarını görüyorsunuz. en baştaki tek bir konudan 1460 dolar kazanmış ve git gide artmakta kazancı. Koyduğunuz içerikler ilk 7 gün içinde para kazanır. 7 gün sonunda verilen oylar size para kazandırmaz. Biriken paralar 7 gün sonunda steemit te bulunan hesabınıza yatar. Ayrıca içeriklere yorum yazarak ta steem kazanırsınız.

Steemit hesap açma

steemit hesap açma

İlk önce yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi hesap adınızı girmeniz gerek. Sonraki adım

steemit hesap açma

E-mail adresinizi girin.

steemit hesap açma

Telefon numaranızı girin. İlk kutucukta ülkenizi seçin. Son adım olarak

steemit hesap açma

Telefonunuza gelen şifreyi girin. Bu adımdan sonra E-posta hesabınıza gidin. E-posta onayı yapınca işlem bitiyor. Ondan sonra steemit yetkilileri hesabınızı onaylayacak. Bu yoğunluğa bağlı olmak ile birlikte bir kaç saatten bir kaç güne kadar uzar.

Onay gelince e-posta adresiniz onay aldığınızı söyleyen bir e-mail gelir ve onunla birlikte yaklaşık 40 karakter uzunluğunda şifreniz gelir. Bu şifreyi kesinlikle kaybetmeyin kaybederseniz hesabınızı geri alamazsınız.

Sizde internetten para kazanmaya başlamak için aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

ÜYELİK LİNKİ

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir